Kurumsal Tanıtım

Koramic Yapı Kimyasalları Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

 
 

Koramic

Eczacıbaşı-Koramic Yapı Kimyasalları A.Ş. 1998 yılında merkezi Belçika'da bulunan Koramic Building Products S.A. ile Türkiye'nin en büyük gruplarından biri olan Eczacıbaşı Grubu'nun %50-50 ortaklık anlaşması sonucunda kurulmuştur.

2011 Haziran ayında yapılan anlaşma ile şirketin %100 hissesi Koramic Grubu'na devredilmiş ve yeni ticari unvanı Koramic Yapı Kimyasalları Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi olmuştur.

2019 yılında ise Koramic Grup şirkete yerli bir ortak ile devam etmek istemiş ve bir Tekkon Grup firması olan Tekkon Mühendislik İnş.Tic.ve San. A.Ş. ile bir ortaklık anlaşması imzalanmıştır. Tekkon Mühendislik A.Ş. yurt dışında yapı kimyasalları pazarlaması konusundaki bilgi birikimi ile firmaya yeni bir soluk ve hedef getirmiştir.

Bozüyük ve Tarsus Organize Sanayi bölgelerinde faaliyet gösteren 2 üretim tesisinde yaklaşık 30.000 m2 alanda yılda 200.000 ton üretim kapasitesine sahiptir.

Koramic, ülkemizin önde gelen seramik üreticileri ile ortak markaları ve Avrupa’nın önde gelen yapı kimyasalı markası Cermix’i, Türkiye ve çevre ülkelerdeki inşaat sektörüne sunmaktadır.

.

Kurumsal Hedefimiz

Yapı kimyasalları pazarında yerel ve bölgesel düzeyde yenilikçi, üst düzeyde bilinirliğe sahip, güvenilir, çevreye duyarlı, insan odaklı, lider firma olmak.

Yöntemimiz

Kuruluşun amacı, Türkiye inşaat sektöründe, ARGE yatırımları ile yapı kimyasalları alanında yeni ürünlerin geliştirilmesi ve üretilmesine öncü olmaktır. Bu alandaki ürünlerde kalite kontrol standartlarımızı sürekli geliştirerek müşterilerimizin operasyonlarına değer katmak ve sektörümüzün sürekli değişen ihtiyaçlarına/sorunlarına proaktif çözümler üretmek öncelikli misyonumuzdur.

Geliştirdiğimiz teknolojileri özellikle Orta Doğu ve Afrika inşaat sektörlerine tanıtıp bu coğrafyalardaki yapı sektörünün gelişimine katkıda bulunmak Koramic Yapı Kimyasalları Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin öncelikli stratejisidir.

Kurum Hedefimize ulaşmak için;

Çalışma Arkadaşlarımız ve Topluluğumuz: Güvenli ve verimli bir çalışma ortamını sağlayarak çalışma arkadaşlarımızın tam potansiyellerine ulaşmalarını sağlamak. Operasyonlarımızı gerçekleştirdiğimiz bölge ve ülkelerde istihdam sağlamak ve topluluklara değer katmak.

Ortaklarımız:Tedarikçilerimizin ve müşterilerimizin operasyonlarına: işbirliğini, verimliliği ve karlılığı arttırarak değer katmak.

Kurumsal: Türkiye, Orta Doğu ve Afrika’da İnşaat Sektörünün çözüm ortağı olarak varlığımızı arttırmak ve bulunduğumuz bölgelerin yapı kimyasalı pazarlarındaki Pazar payımızı arttırmak. Karşımıza çıkan fırsatları değerlendirmek, çözüm portföyümüzü genişletmek ve ölçek ekonomilerden faydalanarak avantaj sağlamak.


Değerlerimiz

İş Etiği:

İşletmemizin başarı ve geleceği etik değerlere verdiğimiz önceliğe bağlıdır. Şirketimizin ve operasyonlarımızın sektördeki itibarı hayati önem taşımaktadır. Aldığımız kararların tamamı çalıştığımız coğrafyaların yasa ve kurallarına itibar eder. Müşteri ve tedarikçi güveni dışında, etik değerlerimiz şirket içerisindeki güven ortamını sağlar ve topluluk olarak verimliliğimizi arttırır. Çalışma arkadaşlarımıza ve ortaklarımıza duyduğumuz saygı şirketimizin başarısını etkiler.

Kalite

Müşterilerimizin memnuniyeti en büyük önceliğimizdir. Bu önceliğimize ulaşabilmek için tedarik zincirimizi, operasyonumuzu ve servislerimizi belirlemiş olduğumuz Kalite Kontrolü Standartlarımıza göre optimize etmekteyiz. Kalite Kontrolü kurumsal kültürümüzün vazgeçilmez bir parçasıdır. Şirketimizin başarılı sayılabilmesi için maddi hedeflere ulaşmanın yetersiz olduğunun farkındayız; gerçek başarı sağlıklı, güvenlikli ve olumlu çalışma koşulları yaratarak çalışma arkadaşlarımızın mutluluğunu ve dolaylı biçimde performansını arttırmaktan gelir. Şirket olarak çalışanlarımızın ve ortaklarımızın sağlığına her zaman öncelik vermekteyiz.

Önderlik

Zorlu pazarlarda ve olgun sektörlerde hızlı, esnek ve inovatif olmak öncülüğümüzü pekiştirimiş ve sonuç almamızı sağlamıştır. Önümüzdeki yıllarda sektörümüzün öncüsü olmaya, farklılık yaratmaya ve büyümeye devam edeceğiz.

Sürdürülebilirlik

Koramic Yapı Kimyasalları Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak sektörümüzde katma değer yaratmamızın tek yolunun elimizdeki kaynakları sürdürülebilir ve akılcı bir şekilde paylaştırmaktan geçtiğinin farkındayız. Minimum atık politikamız, ve karbon salınımımızı azaltma çalışmalarımız bu konuya verdiğimiz önemin en büyük göstergesidir.

Çevreye Duyarlılık

Yeni ürünlerin geliştirilmesi, üretilmesi ve ürünlerde kalitenin sürekliliğinin korunmasına katkıda bulunmak amacıyla gerçekleştirdiği tüm çalışmalarda ve üretim süreçlerinde çevre ile ilgili yasalara, normlara ve diğer taleplere uymayı amaçlamaktayız.

Tüm üretim süreçleri için gerçekleştirdiği hammaddenin bilinçli kullanımını sağlayan teknolojik yatırımlarla; doğal kaynakları verimli kullanmayı, enerji tasarrufu sağlayan ürünler geliştirmeyi öncelikli tutmakta ve doğaya saygıyla şekillendirmekteyiz.